Wesprzyj akcję dla Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc Oddziału Terenowego w Rabce-Zdroju. | Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Tak jak Ty chcę mieć czas na przyjemności

Natka, 14 lat

Wydarzenia

1 kwietnia 2020 r.

Wesprzyj akcję dla Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc Oddziału Terenowego w Rabce-Zdroju.

W związku ze szczególną sytuacją epidemiologiczną na terenie całego kraju, a tym samym bardzo trudną sytuacją, w jakiej są szpitale w Polsce, prosimy o przekazanie wsparcia finansowego na zakup środków ochrony osobistej dla IGiChP.

W Oddziale Terenowym od wielu lat działają specjalistyczne Kliniki zajmujące się leczeniem pacjentów ze schorzeniami pulmonologicznymi z całej Polski. Dla tych pacjentów epidemia koronawirusa stanowi wielkie zagrożenie. W grupie bardzo wysokiego ryzyka ciężkiego przebiegu choroby COVID-19 są również nasi podopieczni, osoby chore na mukowiscydozę. Pod opieką samej Kliniki Pneumologii i Mukowiscydozy jest około 400 pacjentów chorych na mukowiscydozę, którymi w większości są dzieci. Nasi podopieczni, ze względu na specyfikę choroby, częste zaostrzenia, konieczność leczenia zakażeń bakteryjnych m.in. antybiotykoterapią dożylną, przebywają na leczeniu w Klinice przynajmniej kilka razy w roku, a hospitalizacja trwa średnio dwa tygodnie.

W tym trudnym dla wszystkich czasie prosimy o wsparcie i przekazanie darowizn na zakup środków do ochrony osobistej w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc Oddziale Terenowym w Rabce-Zdroju.

Z pozyskanych na ten cel darowizn zostaną zakupione:
• przyłbice
• fartuchy barierowe
• kombinezony ochronne
• maseczki chirurgiczne
• maseczki z filtrem p/wirusowym
• a także środki do dezynfekcji skóry oraz środki do dezynfekcji sprzętu i powierzchni.

Każda, najmniejsza pomoc jest na wagę złota.

Wesprzyj Instytut przekazując darowiznę na numer konta:

[PLN] 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473
Tytułem: Pomoc dla szpitala.

Dane dla wpłat zagranicznych:
BIC (SWIFT): BPKOPLPW
[EUR]: 84 1020 3466 0000 9802 0007 0128
Tytułem: Pomoc dla szpitala.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Korzystamy z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

OK