O PTWM | Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Tak jak Ty chcę spełniać marzenia

Dawid, 21 lat

O PTWM

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM)

Jesteśmy najstarszą i największą w Polsce organizacją, która działa na rzecz chorych na mukowiscydozę. To nadzwyczajne Towarzystwo zostało powołane w 1987 r. z inicjatywy zwykłych osób, które codziennie wspólnie walczą o zdrowie i życie chorych na mukowiscydozę: lekarzy i rodziców chorych dzieci.

Naszą misją jest wsparcie chorych na mukowiscydozę i ich rodzin w walce o godne i jak najdłuższe życie. Chcemy być blisko naszych podopiecznych, pomagając im w zmaganiu się z codziennymi wyzwaniami i problemami wynikającymi z tej ciężkiej, nieuleczalnej choroby genetycznej. Chcemy zapewnić im opiekę na najwyższym światowym poziomie i wszechstronną pomoc, by wiedzieli, że nie są sami w zmaganiach z chorobą i by dać im nadzieję, że mukowiscydoza to nie wyrok. 

Od 2004 r. PTWM posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), który uprawnia do otrzymywania 1% podatku od osób fizycznych. Status organizacji pożytku publicznego jest potwierdzeniem wysokiej skuteczności w realizacji celów statutowych, a przede wszystkim dowodem przejrzystości i rzetelności działań podejmowanych przez Towarzystwo.

PTWM jest członkiem i aktywnie uczestniczy w pracach Światowego i Europejskiego Towarzystwa Mukowiscydozy oraz jest członkiem wspierającym Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy.

Wśród wielu cudownych ludzi wspierających nasze towarzystwo są Justyna Kowalczyk i Andrzej Bargiel.

Towarzystwo ma siedzibę w Rabce-Zdroju, przy Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc.

Korzystamy z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

OK