Tak jak Ty chcę patrzeć jak dorasta mój syn

Magda, 29 lat

Jak pomagamy

Jak pomagamy naszym podopiecznym?

Od ponad 30 lat zabiegamy o to, by jakość życia chorych na mukowiscydozę była coraz lepsza i bliższa standardom europejskim. Pomagamy zarówno dzieciom jak i dorosłym. Wspieramy i realizujemy programy pomocowe dla ponad 1700 podopiecznych.

Dzięki otrzymanym darowiznom w 2017 roku przeznaczyliśmy:

  • 43 323 zł – na leczenie pięćdziesięciu pięciu osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
  • 84 822,77 zł – na doposażenie bezpłatnej wypożyczalni sprzętu medyczno - rehabilitacyjnego i pomocniczego. Z wypożyczalni korzysta 720 podopiecznych.
  • 1 500 000 zł – na kontynuację programów domowej  rehabilitacji.

Ratowaliśmy życie chorym organizując przeszczepy płuc za granicą, jak również współfinansując drogie leczenie poprzeszczepowe. Nadzorujemy prowadzenie 1730 subkont, jak również pomagamy w pozyskiwaniu wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację chorych na mukowiscydozę.

W latach 2015-2017 udzieliliśmy wsparcia następującym ośrodkom:

  • 330 166,42 zł – na sfinalizowanie otwarcia Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym, najnowocześniejszego i największego ośrodka pediatrycznego w Polsce.
  • 100 473,24 zł – na rozbudowę Szpitala Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, by zapewnić chorym dorosłym europejskie warunki leczenia.
  • 103 155,90 zł – na utworzenie oddziału leczenia mukowiscydozy dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

Nieprzerwanie wspieramy również Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce Zdroju oraz stale zabiegamy o powstawanie nowych placówek medycznych specjalizujących się w leczeniu mukowiscydozy.

RAZEM MOŻEMY JESZCZE WIĘCEJ!  DZIĘKUJEMY!

Korzystamy z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

OK