Akademia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym zaprasza | Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Tak jak Ty chcę mieć czas na przyjemności

Natka, 14 lat

Wydarzenia

3 kwietnia 2019 r.

Akademia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym zaprasza

na warsztaty dietetyczne p.t. "Żywienie chorych na mukowiscydozę w praktyce" - poziom podstawowy. 11 maja 2019 r. Szpital im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, godz. 10:00 -16:00.

Warsztaty odbęda się wg standardów diagnostyki i leczenia Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Doroty Sands.

Dr Monika Mielus i Małgorzata Surowiecka – dietetycy z wieloletnim doświadczeniem klinicznym w mukowiscydozie przybliżą najistotniejsze tematy w postępowaniu żywieniowym, m.in. jak skutecznie modyfikować dietę w celu uzyskania optymalnego stanu odżywienia oraz jak na co dzień efektywnie dopasowywać suplementację enzymatyczną.

Dr Urszula Borawska-Kowalczyk przedstawi tematykę psychologiczną związaną z problemami w żywieniu chorych na mukowiscydozę.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu w terminie do 30 kwietnia 2019 r. na adres: dziekanow@ptwm.org.pl
Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

Organizatorzy:
  • Prof. dr hab. Dorota Sands, Dr n. o zdr. Monika Mielus – Klinika i Zakład Mukowiscydozy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, Centrum Leczenia Mukowiscydozy, SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym
  • Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą
Warsztaty zorganizowane przy wsparciu firmy Nutricia Polska Sp. z o.o

Program warsztatów

Korzystamy z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

OK