Projekt „Breathe” | Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Tak jak Ty chcę mieć czas na przyjemności

Natka, 14 lat

Wydarzenia

7 marca 2019 r.

Projekt „Breathe”

to fantastyczna inicjatywa 7-osobowego zespołu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Bielska-Białej oraz Będzina, która powstała w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Głównym celem jest zebranie jak największych środków pieniężnych, które zostaną przekazane Polskiemu Towarzystwu Walki z Mukowiscydozą, oraz szerzenie wiedzy o mukowiscydozie.

Chorzy na mukowiscydozę codziennie walczą o oddech, dlatego nazwa projektu "Breathe" ściśle do tego nawiązuje. Zespół planuje realizację wyznaczonych sobie celów dzięki organizacji przedsięwzięć społecznych, happeningów, a także zbiórek pieniędzy. 

Do tej pory młodym ludziom udało się zebrać 2086,55 złotych, które zostały przekazane na konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.  Przeprowadzono także prelekcje dotyczące choroby w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej, a 9 marca w godzinach  13:00-16:00 w parku Słowackiego odbędzie się koncert pod hasłem „Podaruj oddech”, którego współorganizatorem jest Bielskie Centrum Kultury oraz Młodzieżowa Rada Miasta Bielska-Białej. Na koncercie wystąpią trzej wykonawcy: Factory of Blues, Madame Jean Pierre oraz Aleks Maj. W trakcie koncertu będą się odbywać zbiórki charytatywne na rzecz Towarzystwa.

W imieniu organizatorów i własnym serdecznie zapraszamy!

Korzystamy z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

OK