Niezwykły koncert muzyki Chopina | Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Tak jak Ty chcę mieć czas na przyjemności

Natka, 14 lat

Wydarzenia

5 marca 2019 r.

Niezwykły koncert muzyki Chopina

To był cudowny dzień, pełen zachwytu i wzruszeń a także deklaracji, niosących nadzieję dorosłym chorym.

Na zakończenie Tygodnia Mukowiscydozy, w piątek 1 marca 2019 r. w auli Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, odbył się uroczysty koncert chopinowski, zorganizowany wspólnie przez Centrum Leczenia Mukowiscydozy i Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą.

Celem spotkania w dniu 209 urodzin wielkiego kompozytora było - poza dostarczeniem słuchaczom wspaniałych wrażeń artystycznych - pokazanie, że możliwe jest owocne, bogate, twórcze życie z ciężką, nieuleczalną chorobą. Takie właśnie życie wiódł, od wczesnych lat dziecięcych Fryderyk Chopin, który być może chorował na mukowiscydozę.

Słynne utwory kompozytora wykonała pianistka Katarzyna Kraszewska a spotkanie prowadzili wspólnie prof. Dorota Sands i Waldemar Majek - Prezes PTWM. 

Na koncert przybyło wielu gości, nie tylko z Polski. Nie zabrakło także przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji: Mukohelp i Matio.

Muzyka Chopina wspaniale zabrzmiała w auli szpitala, słuchacze nie kryli zachwytu i wzruszenia.

Podczas koncertu  pani Elżbieta Lanc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, złożyła deklarację finansowania powstania centrum leczenia mukowiscydozy dla chorych dorosłych w województwie mazowieckim.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą będzie czynnie uczestniczyło i wspierało powstanie tego ośrodka.

Korzystamy z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

OK