Zbiórki pieniędzy na Facebooku | Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Tak jak Ty chcę mieć czas na przyjemności

Natka, 14 lat

Wydarzenia

19 lutego 2019 r.

Zbiórki pieniędzy na Facebooku

Zachęcamy do otwierania zbiórek na portalu Facebook poprzez wpisanie organizacji: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą i otwarcie takiej zbiórki na cele Towarzystwa lub konkretnego podopiecznego.

W ubiegłym roku na Facebooku ruszyły charytatywne zbiórki urodzinowe, które mogą zostać przeznaczone na wybrany przez siebie charytatywny cel. Polega to na tym, że solenizant może utworzyć charytatywną zbiórkę urodzinową, na którą jego znajomi mogą wpłacać pieniądze. Taką zbiórkę można utworzyć nie tylko w dniu urodzin, ale to właśnie urodziny wydają się świetnym pomysłem na skupienie uwagi znajomych, bo wielu z nich odwiedzi nasz profil w celu złożenia życzeń.

WAŻNE! Zakładając zbiórkę na konkretną osobę (naszego podopiecznego) bardzo ważne jest, aby w tytule zbiórki wpisać: „Zbiórka urodzinowa na rzecz….(imię i nazwisko podopiecznego)”.

Do zakładanej zbiórki można również wstawić wybrane przez siebie zdjęcie oraz zmienić opis. Jednak to właśnie jedynie po tytule zbiórki jesteśmy w stanie zweryfikować na czyją rzecz została przeprowadzona. Wszystkie zbiórki, które w tytule nie będą wskazywały imienia i nazwiska podpieczonego, będą przekazywane na cele i działania Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, gdyż nie jesteśmy w stanie zweryfikować podopiecznego. Jest to ściśle związane z raportami i danymi, które przesyła nam Facebook. Na profilu FB Towarzystwa widoczne zaś są tylko te zbiórki, które osiągnęły kwotę 50 dolarów, czyli około 200 zł, pozostałe widoczne są tylko dla zakładających i jego znajomych.

Jak utworzyć zbiórkę pieniędzy na Facebooku?

W wyszukiwarce Facebooka wpisz „Zbiórki pieniędzy” a następnie kliknąć „Zbierz pieniądze”.

Zostają już tylko trzy kroki:

Krok pierwszy: wybranie organizacji, określenie kwoty jaką chcesz zebrać i wyznaczenie terminu zakończenia zbiórki.
Krok drugi: Wpisanie nazwy zbiórki (jeśli na konkretną osobę wpisz URODZINOWA ZBIÓRKA NA RZECZ IMIĘ I NAZWISKO) oraz dlaczego zbierasz pieniądze, jeśli chcesz opis możesz zmienić.
Krok trzeci: wybierasz zdjęcie dla Twojej zbiórki

I Gotowe

W razie pytań, wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z nami w wiadomości na Facebooku lub pod numerem telefonu: 536 210 250, e-mail: amazgaj@ptwm.org.pl

Korzystamy z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

OK