Wynurz się! | Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Tak jak Ty chcę mieć czas na przyjemności

Natka, 14 lat

Wydarzenia

13 września 2018 r.

Wynurz się!

W ramach obchodów Światowego Dnia Mukowiscydozy razem z Fundacją Matio jako przedstawiciele Mukokoalicji braliśmy udział w śniadaniu prasowym pt. „Wynurz się! O zmaganiach z chorobą i warunkach poprawy losu pacjentów z mukowiscydozą”.

W spotkaniu uczestniczyli: prof. Dorota Sands, dr Wojciech Skorupa oraz przedstawiciele organizacji pacjenckich. Wspólnie z dziennikarzami zajmującymi się tematyką zdrowotną rozmawialiśmy o problemach i potrzebach chorych na mukowiscydozę w PolscePodczas spotkania wspólnie z dziennikarzami zajmującymi się tematyką zdrowotną rozmawialiśmy o problemach i potrzebach chorych na mukowiscydozę w Polsce. Spotkanie prowadził red. Zbigniew Wojtasiński z Polskiej Agencji Prasowej.

Konferencji prasowej towarzyszyła fantastyczna akcja edukacyjna „Wynurz się!”. Animatorzy ubrani w koszulki z logo kampanii rozdawali przechodniom ulotki z informacjami na temat mukowiscydozy oraz zachęcali do podejmowania próby oddychania przez słomkę z zatkanym nosem aby każdy mógł doświadczyć jak wygląda życie chorych. Odbyła się także animacja przy użyciu niebieskiej chusty, która miała symbolizować motyw „wynurzania się”. Poprzez te działania chcieliśmy zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy z którymi borykają się nasi podopieczni. Mamy nadzieję, że nam się to udałoiś, w ramach obchodów Światowego Dnia Mukowiscydozy razem z Fundacją Matio jako przedstawiciele Mukokoalicji braliśmy udział w śniadaniu prasowym pt. „Wynurz się! O zmaganiach z chorobą i warunkach poprawy losu pacjentów z mukowiscydozą”, w którym uczestniczyli: prof. Dorota Sands, dr Wojciech Skorupa oraz przedstawiciele organizacji pacjenckich. Podczas spotkania wspólnie z dziennikarzami zajmującymi się tematyką zdrowotną rozmawialiśmy o problemach i potrzebach chorych na mukowiscydozę w Polsce. Spotkanie prowadził red. Zbigniew Wojtasiński z Polskiej Agencji Prasowej.

Konferencji prasowej towarzyszyła fantastyczna akcja edukacyjna „Wynurz się!”. Animatorzy ubrani w koszulki z logo kampanii rozdawali przechodniom ulotki z informacjami na temat mukowiscydozy oraz zachęcali do podejmowania próby oddychania przez słomkę z zatkanym nosem aby każdy mógł doświadczyć jak wygląda życie chorych. Odbyła się także animacja przy użyciu niebieskiej chusty, która miała symbolizować motyw „wynurzania się”. Poprzez te działania chcieliśmy zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy z którymi borykają się nasi podopieczni. Mamy nadzieję, że nam się to udało

Korzystamy z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

OK