Podsumowanie akcji "Mikołajki dla Mukoludków 2021" | Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Aktualności

6 stycznia 2022 r.

Podsumowanie akcji "Mikołajki dla Mukoludków 2021"

Akcja „Mikołajki dla Mukoludków 2021” ponownie wywołała uśmiechy na twarzach podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. W tym roku tych uśmiechów było aż 1026.

Organizowana po raz ósmy przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą świąteczna akcja pn. Mikołajki dla Mukoludków 2021 ponownie zakończyła się wielkim sukcesem! Ponad tysiąc naszych podopiecznych otrzymało świąteczne wsparcie w postaci paczek żywnościowych oraz słodkich upominków o łącznej wartości 240.000 zł!

Głównymi Partnerami akcji, którzy wsparli zbiórkę finansowo i rzeczowo zostały w tym roku: Medicom, Solinea, Fundacja Inter Cars, ArcelorMittal Warszawa, Tefal, Express Car Rental oraz Elektrownia Wodna Niedzica SA. Wszystkim Partnerom serdecznie dziękujemy.

Nasze podziękowania kierujemy też do osób prywatnych o wielkich i hojnych sercach. Dziękujemy naszym stałym i nowym darczyńcom, którzy wsparli akcję online i tradycyjnymi przelewami, jak również setkom darczyńców, którzy przekazali słodycze, żywność i datek do skarbon w sklepach. Dzięki tym darowiznom oraz w wyniku zbiórki publicznej rozesłaliśmy ponad 3300 kg żywności, w tym przede wszystkim słodkości. W paczkach znajdowały się zestawy produktów firmy Solinea, słodycze oraz w miarę dostępności mały upominek. Podopieczni w trudnej sytuacji materialnej otrzymali dodatkowo drugą paczkę z produktami żywnościowymi. W przypadku rodzeństw chorych na mukowiscydozę, każde dziecko otrzymało osobną paczkę. Dziękujemy firmom, które pomogły św. Mikołajowi wypełnić worek z prezentami: książkami od wydawnictw ZNAK, Świat Książki, Dressler, Sonia Draga, zabawkami od Mattel, Epee, Czuczu, Panda, ubraniami od Fundacji LPP, czapkami dla dzieci od firmy Pupill, kosmetykami i płynami do dezynfekcji od Fundacji Ziko dla Zdrowia, Ziaja Oddział Kraków, dr Irena Eris, herbatami do Gourmet Foods Polska, ciasteczkami od Bahlsen Polska i Tago, rogalikami 7days od Chipity, oraz upominkami od pracowników Sądu Rejonowego Warszawa-Wola.

W mikołajkową akcję włączyło się 46 placówek szkolnych i przedszkolnych, które prowadziły zbiórki słodyczy oraz drobnych upominków. Serdecznie dziękujemy Dyrekcjom, Nauczycielom, Kołom Wolontariatu za koordynowanie akcji na terenie swoich szkół i przedszkoli. W większości były to szkoły z terenu Podhala, ale nie zabrakło również placówek z innych części Polski. Serdecznie dziękujemy także tym, którzy sami wyszli z inicjatywą wsparcia i przysłali do nas wielkie paczki zebranych słodkości oraz drobnych upominków.

Pomimo pandemii udało nam się w tym roku zorganizować również zbiórki słodyczy i datków do skarbon w sklepach na terenie Rabki Zdroju, Nowego Targu oraz Warszawy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu ponad 100 wolontariuszy, głównie uczniów i harcerzy zebraliśmy prawie 1500 kg żywności w tym przede wszystkim słodyczy. Serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie Panu Wojciechowi Grzybkowi oraz kadrze pedagogicznej z I LO im. Goszczyńskiego w Nowym Targu za zorganizowanie całej akcji i jej skoordynowanie w siedmiu sklepach na terenie Nowego Targu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że co roku możemy liczyć na tak wspaniałą pomoc, wielkie oddanie i zaangażowanie. W Rabce Zdroju zbiórka odbyła się w dziesięciu sklepach w których kwestowali Uczniowie z LO nr 1 im. Eugeniusza Romera oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Dziękujemy z całego serca Pani Urszuli Pacholka za wielką pomoc w zorganizowaniu wolontariuszy, a także za wspaniałą inicjatywę kiermaszu ciast z której dochód również został przeznaczony na wsparcie Mikołajek. Dziękujemy Dyrekcji oraz Kadrze Pedagogicznej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce Zdroju za wielką pomoc podczas akcji. To wspaniałe, że Państwa Uczniowie dzielnie kwestowali wspólnie z nauczycielami. Dziękujemy wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej im. płka Stanisława Królickiego w Izabelinie, którzy dzielnie kwestowali w Auchan Polska w Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie. To wspaniałe móc organizować tę wyjątkową akcję z pomocą wspaniałych przyjaciół wokół siebie.

Wysyłka paczek spakowanych przez pracowników biura rozpoczęła się 9 grudnia, a ostatnie świąteczne upominki do podopiecznych zostały nadane jeszcze przed Nowym Rokiem. W relacjach na Facebooku pojawiło się setki wpisów od naszych podopiecznych, którzy bardzo ucieszyli się z otrzymanej paczki. Jesteśmy bardzo wzruszeni opublikowanymi i przesłanymi do siedziby PTWM podziękowaniami. Dziękujemy!

***

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom, przedszkolom i placówkom wychowawczym, które dołączyły do świątecznej akcji pomocy chorym na mukowiscydozę. Sprawiliście, że te święta były magiczne.

W Rabce – Zdroju: Przedszkole Miejskie nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Kochanowskiego, Niepubliczny Punkt Przedszkolny Sióstr Służebniczek Nmp Np Im. Bł. Edmunda Bojanowskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera, Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1, Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Madagaskar, Żlobek Ple Ple, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 3, Przedszkole Babyland z Oddziałami Integracyjnymi, 2 Liceum Ogólnokształcące im. Tischnera, Zespół Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej, Zespół Szkoły i Przedszkola nr 2 w Kasinie Wielkiej, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej, Zespół Szkoły i Przedszkola w Olszówce, Samorządowe Przedszkole w Skomielnej Białej, Przedszkole Semaforek w Chabówce, Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Bosko w Skawie, Przedszkole Samorządowe w Tokarni, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zakopanem, Przedszkole im. Jana Pawła II Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK, Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Kościelisku, Publiczne Przedszkole nr 9 w Zakopanem, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, Katolickie Szkoły Integracyjne i Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem, Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Knapczyka - Ducha w Czerwiennem, Zespół Placówek Oświatowych w Niedzicy, Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa im. M Konopnickiej w Ochotnicy Górnej, I Liceum Ogólnokształcące im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa Jabłonka – Bory Szkoła Podstawowa w Chyżnem, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Przystań Szczęśliwe Jutro", Szkoła Podstawowa w Czarnym Dunajcu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Jabłonce, Zespół szkół im. Marii Grodzickiej w Lubrańcu Marysinie, Zespół Szkół Akademickich Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zakopanem, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Szczuczynie, Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Włocławku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 w Warszawie, Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 im. Stanisława Skrypija w Warszawie, LXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Warszawie, Zespół Szkół w Malawie, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920r. w Stanisławowie Pierwszym.

Sponsorzy Mikołajek dla Mukoludków

Korzystamy z plików cookies zgodnie z polityką prywatności.

OK